Единствена Македонија: Столтенберг и Заев да дојдат на пречекот на ракометарите на Вардар од Македонија

Од:

„Единствена Македонија го охрабрува генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг да ја продолжи својата посета на марионетската власт во Скопје за неколку часови и да не си заминува во 17 часот.

Јенс Столтенберг и неговата марионета Зоран Заев добиваат неповторлива можност на лице место да го слушнат одговорот на македонскиот народ за наводното немање алтернатива за НАТО од страна на Македонија и за нивниот геноциден проект со кој се брише името, идентитетот, историјата и традицијата на македонскиот народ.

Заев и Столтенберг денеска романтичарски го замајуваа народот дека се отвора светла иднина на Македонија со НАТО и дека веќе се чуствуваат бенефитите од НАТО и дека се реализира стремежот на сите политичари и на сите граѓани, па, еве им одлична можност и на двајцата на лице место да се уверат во нивните приказни оти се очекува река од народ на плоштадот „Македонија“ на пречекот на ракометарите на Вардар од Македонија“, се вели во соопштението на Единствена Македонија.

Би можело да ве интересира

Единствена Македонија: 27 април е еден од светлите датуми во поновата македонска историја, одговорност за монтираните осуди мора да има

Ана Ололовска

Единствена Македонија: Потребно е вештачење и дијагноза за психичката состојба на Џафери и заразените пратеници со скафандери

Ана Ололовска

„Марионетската влада на Заев да не ја купува сомнителната вакцина АстраЗенека“, повика партијата на Бачев

Жарко Настоски

Единствена Македонија: Одбивањето на „Спутник“ е недозволиво бидејќи здравјето не трпи политички каклкулации

Ана Ололовска

Единствена Македонија: Захариева, Каракачанов и Ковачев да се прогласаат за „персона нон грата“

Ана Ололовска

Единствена Македонија до фудбалерите: Паричната награда за вас е навредлива, донирајте ги парите за медицинските лица

Ана Ололовска