Рама: Среќен роденден Република Северна Македонија

Од:

Албанскиот премиер Еди Рама на неговиот Твитер профил го поздрави гласањето за уставните измени во македонското Собрание.

dobivaj vesti na viber

– Среќен роденден Република Северна Македонија. Честитка од срце за Зоран Заев и за сите кои се изборија за овој историски момент“ напиша Рама.

Би можело да ве интересира

Рама: Поплавени се 590 куќи, евакуирани 32 семејства во поплавите

А1он

Сунак реагираше на обвинувањата на Рама: Обединетото кралство има силни врски со Албанија и добра соработка

Ана Ололовска

Мицкоски: Лидерска средба за проблемите на граѓаните, а не за уставни измени

Катерина Павлова-Николовска

Кој ќе троши повеќе струја во Албанија ќе плаќа поскапо

А1он

Бериша го обвини Рама за „супер злоупотреба“, премиерот возврати – патувањата се во рамки на буџетот

А1он

Рама: И Македонија и Црна Гора се соочуваат со кибер-напади, не само ние

А1он