Еден загинат во сообраќајка во Ченто

Од:

Едно лице загина во сообраќајна несреќа што се случила вчера вечер во скопската населба Ченто. Според информациите на МВР, во несреќата учествувале мотор и машина за сечење дрва.

„Во 19.20 часот било пријавено дека на крстосница од улица Алија Авдовиќ и улица Христофер Жефаровиќ во Скопје се случила сообраќајна незгода во која учествувале работна машина за сечење дрва, управувана од С.С.(65) од Скопје и мотоцикл ‘бе-ем-ве’, со швајцарски национални ознаки, управуван од Р.Ш.(29) од Скопје. На местото на незгодата починал С.С., а со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, констатирани во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, соопшти МВР.

Со телесни повреди се здобил 16-годишен сопатник од работната машина, констатирани во Градската општа болница „Св.Наум Охридски“. Извршен бил увид на местото на незгодата од Јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

Би можело да ве интересира

Косовец пронајден мртов на булеварот „Борис Трајковски“

Катерина Павлова-Николовска

Кавадарчанец загинал во сообраќајка, уште четворица тешко повредени

Катерина Павлова-Николовска

Фудбалската јавност од М.Каменица се простува од поранешниот капитен на ФК „Саса“ Перо Стојановски кој загина во сообраќајка

Ана Ололовска

Возач загина по тешка сообраќајка на патот Делчево – Македонска Каменица

Ана Ололовска

Триесет дена притвор за велешанец што два дена по ред силувал сосетка во нејзиниот дом

Жарко Настоски

Тешко повреден 50-годишен маж во сообраќајка кај Штип

Ана Ололовска