Еден загинат, двајца тешко повредени во сообраќајна несреќа на патот Охрид – Кичево

Од:

Еден загинат и двајца тешко повредени во тешка сообраќајна несреќа што вчера вечерта се случи на магистралниот патен правец Охрид – Кичево.

До несреќата што се случила околу 18 часот на делницата меѓу селата Песочан и Арбиново дошло при директен судар на патничко моторно возило и возило за достава, при што на самото место загинал возачот во автомобилот, додека тешки телесни повреди здобиле двете лица од комбето.

Од силината на ударот е опожарено доставното возило кое целосно е изгорено.

Увид на местото на несреќата изврши екипа на СВР Охрид за да се утврдат околностите и причините што довеле до несреќата.

Тој дел од автопатот е во изградба веќе неколку години, на делници се одвиваат градежни зафати и реалативно е слабо обележан и обезбеден.

Би можело да ве интересира

Судир на четири возила причина за смртниот случај во вчерашната сообраќајка на автопатот Скопје- Тетово

А1он

Утврден идентитетот на загинатиот и повредените во сообраќајката на автопатот Скопје-Тетово

А1он

Едно лице го загуби животот во сообраќајка на автопатот Скопје- Тетово

Предраг Петровиќ

Тешко повреден пешак во Тетово, возачот избегал

Ана Ололовска

Сообраќајка во Арачиново, петмина повредени

Ана Ололовска

Пешак потешко повреден во сообраќајка во Струмица

Ана Ололовска