Џафери во Албанија ќе присуствува на ратификацијата на Протоколот за членство Македонија во НАТО

Од:

Претседателот на македонското Собрание, Талат Џафери утре ќе отпатува во работна посета во Република Албанија.

Како што информира собраниската прес-служба, Џафери во Албанија на 14 февруари ќе присуствува на пленарната седница на Собранието на Република Албанија на која ќе се ратификува Протоколот за членство на Република Македонија во НАТО.

Би можело да ве интересира

Се урива ресторанот на Кокдима, кој тероризираше шпански туристи

Ана Ололовска

Тероризираните шпански туристи во Албанија се семејство на милионерот Галдон

Баша: Рама e уметник за измами, кој со пријателите украде милиони евра

Ана Ололовска

И покрај протестите на опозицијата конституиран советот на општина Скадар

Мета: Албанија не може да биде дел од дијалогот Косово-Србија

(ВИДЕО) Баша: Рама најкорумпиран премиер на Балканот