Две прослави за годишнината на ДУИ

Од:

дваесети првата годишнина од формирањето на Демократската инија за интеграција ќе биде денеска одбележана со две прослави. Раководството на партијата со лидерот Али Хамети организира панел-дискусија во хотелот „Александар Палас“ во Скопје. На панел-дебатата на тема „Европски фронт”, меѓу останатите, ќе се обратат и самиот Ахмети, поранешнта министерка за одбрана Радмила Шекеринска, политичкиот аналитичар Петар Арсовски, новинарот Газменд Ајдини, ексградоначалничката на Општина Тетово, Теута Арифи и други.

„По дебатата, во 14:00 часот, исто така во хотел ‘Александар Палас’, г-дин Ахмети ќе им се обрати на членовите на партијата на пригоден коктел по повод 21. роденден на ДУИ“,

Истовремено, Фракцијата на ДУИ со настан во Центарот за култура во Тетово ќе го одбележи роденденот на партијата.

Огнената група пред два месеца објави дека ќе функционира како фракција во ДУИ.

Би можело да ве интересира

Ковачевски: Не е исклучена предизборна коалиција на СДСМ со ДУИ и останатите албански партии

Орце Костов

ВМРО-ДПМНЕ: Фијаско на неколкугодишната кампања на СДС

ДУИ знаела дека прима преголеми донации, но парите не ги вратила веднаш, утврди Антикорупциска

Орце Костов

ДУИ: Целосно да се расчистат сомнежите во Клиниката за онкологија

ДУИ: Итно и темелно да ги истражат сите наводи за сериозна злоупотреба над животот и здравјето на пациентите

Горан Наумовски

Левица: За незаконската донација од „Еуровиа” на ДУИ му следи суспензија на државното финансирање