Две деца загинаа во Босилово откако со трактор паднале во река

Од:

Две деца на возраст од 14 и 15 години загинаа попладнево управувајќи трактор во струмичко Босилово.

Тие со возилото излетале од мост и паднале во реката Струмица, по што починале на самото место.

Од МВР ја потврдуваат несреќата за “А1он” и додаваат дека едното дете е од селото Пиперево, а другото од селото Добрејци. Несреќата се случила на патот меѓу двете села.

На увид е излезен и јавен обвинител заедно со полицијата, а повеќе детали околу причините за несреќата се најавени за подоцна.

Би можело да ве интересира

Спасете ги децата: Десет милиони деца ширум светот може да не се вратат на училиште

Ана Ололовска

Меѓаши: Партиите злоупотребуваат деца во кампањата, досега никогаш немало казни

А1он

Триесет дена притвор за чичкото што го малтретирал и врзувал за дрво малолетниот аутистичен внук

Мери Јордановска

Влада: Родителите на деца до 10 години и хронично болните остануваат ослободени од работа

А1он

ОН: Поради пандемијата ќе биде зголемен бројот на деца кои принудно ќе работат

Ана Ололовска

Потпишан меморандум за соработка за развој на системот на правдата за децата

А1он