Две деца нападнати во Карпош

Од:

Вчравечер, 44-годишна скопјанка пријавила дека во скопски Карпош, на улицата „Женевска“, нападнат бил нејзиниот 16-годишен син. Според неа, тој бил во придружба на негов другар.

Според приајвата, тепачката избила по претходна расправија со непознати лица.

Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Се дезинфицираат училиштата во Карпош пред почетокот на учебната година

Ана Ололовска

ВИДЕО: Се реконструира улицата Никола Парапунов во Карпош 4

Ана Ололовска

Отворен нов спортско-рекреативен центар во Карпош 3

Ана Ололовска

Со механизација и вонредни дежурства Карпош ја расчистува депонијата кај СРЦ „Борис Трајковски“

Ана Ололовска

Стартува дезинфекцијата на школите во Карпош

Ана Ололовска

Градинките во Карпош ги отворија вратите за децата

Ана Ололовска