Донација за СОС Детското село

Од:

СОС Детското село во Скопје денеска ќе добие донација во износ од 120.000 денари од Фондацијата „Ѓорѓија Џорџ Атанасоски“ во апарати за домаќинство, кои, според документацијата во селото, им се најпотребни на семејствата.

На настанот кратко обраќање ќе има директорот на Фондацијата, Николас Атанасоски.

Би можело да ве интересира

Апел за помош на Марко, се соочува со 4-ти степен на канцер

Ана Ололовска

Нова хуманитарна кампања на Винчини со омилениот производ кој е уникатен со вкус и единствен со хуманитарната вредност ROCKY

Катерина Павлова-Николовска

Ранци и училишни помагала донација на ZEGIN и фондација „Д-р. Верица Механџиска” за преку 150 деца

Првото кумство на згрижувачко семејтво во СОС Детско село

АУЕ – ФОН организираше донација на книги за СОС Детско Село

Интервју со Национална директорка на СОС Детско село Јулијана Гапо