ДИК: Заклучно со 30 август 9890 лица се провериле во Избирачкиот список

Од:

Државна изборна комисија соопшти дека заклучно 30 август 2021 до 21:00 часот вкупно 9890 лица се провериле во Избирачкиот список.

Поднесени се вкупно 18 барања за запишување во Избирачкиот список, 18 барања за бришење на податоците од Избирачкиот список и 11 барања за измена на податоците во Избирачкиот список.

До Државната изборна комисија на меил адресата [email protected] се поднесени вкупно 30 барања.

Би можело да ве интересира

ДИК ќе формира работна група за меѓуинституционално координативно тело за ИКТ и справување со безбедносни предизвици

Ана Ололовска

ДИК: Граѓаните да извршат увид во своите податоци во Избирачкиот список

ДИК: Во советот на општина Тетово влегуваат Беса со 12, ДУИ со 11 советници, ВМРО-ДПМНЕ со 4, СДСМ со 2, Алтернатива и ДПА со по 1

Ана Ололовска

Управниот суд ја прифати тужбата на Беса, нема да се прегласува во Желино

А1он

Бектеши по најавата на Хоџа повика да се почитуваат одлуките на Државната изборна комисија

А1он

ДИК додели уверенијата на шест нови пратеници, ќе ги заменат оние кои беа избрани за градоначалници

Ана Ололовска