ДИК ги одби приговорите, Циц е градоначалник на Куманово

Од:

Вечерва , Државната изборна комисија ги отфрли сите приговори на ВМРО-ДПМНЕ за Куманово.

Со ова останува победата на Зоран Дамјановски  во градоначалничката трка за Куманово.

Останува уште можноста за жалби до Управниот суд.

Утре во 10 и 30 започнува разгледувањето и одлучувањето по приговорите на ВМРО-ДПМНЕ за Центар.

Би можело да ве интересира

Во Португалија заразените и оние во изолација ќе може да гласаат на изборите на 30 јануари

А1он

Управниот суд ја прифати тужбата на Беса, нема да се прегласува во Желино

А1он

Бектеши по најавата на Хоџа повика да се почитуваат одлуките на Државната изборна комисија

А1он

ДИК додели уверенијата на шест нови пратеници, ќе ги заменат оние кои беа избрани за градоначалници

Ана Ололовска

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ ги повлекоа приговорите за вториот изборен круг

А1он

ДИК ги објави конечните резултати од вториот изборен круг

А1он

1 comment

ordan 11/04/2013 - 07:59 at 07:59

Dobro i sovesno zavrsena rabota Cestitam.

Reply

Leave a Comment

13 − one =