Девојка ограбила куќа во Тафталиџе, си заминала со плен вреден 2.500 евра

Од:

25-годишна провалничка од Скопје, заедно со уште едно лице кое ѝ помагало, доби кривична пријава откако полицијата утврдила дека во февруари ограбила куќа во скопската населба Тафталиџе, заминувајќи си со плен вреден околу 2.500 евра.

„СВР Скопје поднесе кривична пријава против М.Ѓ.(25) од Скопје, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“. Пријавената, на 01.02.2021 заедно со уште едно лице, со употреба на сила влегле во куќа на ул.„Каирска“, сопственост на С.С., при што одзеле пари, техничка стока и златен накит и на тој начин се стекнале со противправна имотна корист од 150.000 денари“, се вели во полицискиот билтен.

Би можело да ве интересира

Приведен дилер на дрога од кичевското село Гарани

Ана Ололовска

Пресметка со пиштоли и ножеви во Сарај, има ранети

Жарко Настоски

Голема полициска акција во Скопје, се апсат луѓе вмешани во трговија со оружје и дрога

Ана Ололовска

Приведен 17-годишен крадец од Скопје

Ана Ололовска

Жител на тетовско му дал „Пасат“ на наводен купувач, утредента го нашол во оглас на интернет

Жарко Настоски

Возач загина на патот меѓу Ржаничино и Таор

Жарко Настоски