Девојка од Крушево пријавила дека двајца сакале да ја силуваат

Од:

23-годишна девојка од Крушево вчера во полициската станица во градот пријавила дека двајца мажи, на 31 и 48-годишна возраст, се обиделе да ја силуваат, соопшти МВР.

„На 14.03.2021 во полициската станица во Крушево, 23-годишна девојка од градот пријавила дека Џ.К.(48) од с.Врбоец, крушевско и З.К.(31) од с.Кривогаштани, прилепско, се обиделе да извршат обљуба врз неа,“ велат од полицијата.

Двајцата биле приведени во полициска станица, а по целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава, додаваат од МВР.

Би можело да ве интересира

Македонец со Ауди возел 250 километри на час на автопат во Србија

Потрага по рибар кој исчезнал во езерото Козјак

Лекар од Психијатарската болница во Скопје пронајден мртов

Катерина Павлова-Николовска

Македонци уапсени во Хрватска за измами, украле околу 26 илјади евра

Катерина Павлова-Николовска

Скопјанец нападнал девојка оти не сакала да бидат во врска

Катерина Павлова-Николовска

Граната од Првата светска војна пронајдена при ископ во Скопје