Делегации на ДС положија цвеќе

Од:

Делегации на демократскиот сојуз по повод најголемиот Македонски празник Илинден, положија свежо цвеќе пред спомениците во Крушево, Пелинце и Скопје.

dobivaj vesti na viber

Илинден е најсветлиот ден на Македонците и сите граѓани на Македонија, кога се удрени темелите на самостојна, независна и демократска Македонија, посочуваат од Демократскиот сојуз.

Би можело да ве интересира

Демократски сојуз: Владата да не го зголемува вештачки процентот на Албанците

Катерина Павлова-Николовска

Демократски сојуз: Парламентот да расправа за инвестициите во инфраструктурата

(ВИДЕО) Ковачевски: Не постои поголем патриотизам од носењето државнички одлуки

Катерина Павлова-Николовска

Делегацијата на ВМРО-ДПМНЕ си замина од Мечкин Камен: Очајната власт не го пушти народот што не е за СДСМ на прославата

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Мицкоски: Народот да биде спокоен, нема промена на уставот под овие околности

Катерина Павлова-Николовска

Во Прохор Пчински поставена спомен плочата за одржувањето на АСНОМ

Катерина Павлова-Николовска