Ивчева: ОМ се гасне и преминува во ВМРО-ДПМНЕ

Од:

Триесетина членови на Обединети за Македонија објавија дека преминаа во ВМРО-ДПМНЕ, а причината за тоа како што изнесоа на прес конференцијата е што не прифаќаат коалицирање со Бранко Црвенковски и Љубчо Георгиевски.

На пресот говореше Наталија Ивчева за која од ОМ велат дека е разрешена од претседателството на ОМ пред два месеци.

Според Ивчева партијата ОМ се гасне и не постои повеќе, иако призна дека печатот на партијата е кај актуелното претседателство.

ОМ: Партијата ја основа Љубе Бошкоски, никој не може да ја згасне

Од Обединети за Македонија преминувањето и гаснењето на партијата го нарекоа смешна театарска претстава. Тие посочија дека огромен број од членството останува зад лидерот Љубе Бошкоски а денешното преминување според нив е само профит и добра зделка на маргинални членови на партијата и луѓе кои се разрешени од функциите.

Според нив, голем дел од општинските раководства што денеска преминуваат се сменети уште во март, а печатите на општинските на ОМ ги задржале бесправно, за што партијата ги објавила како неважечки.

Би можело да ве интересира

ВМРО-ДПМНЕ ОК Охрид: Ја осудуваме хајката против градоначалникот Пецаков додека институциите во служба на СДСМ молчат за премиерот Ковачевски

А1он

ВМРО ДПМНЕ бара продолжување на зимскиот распуст за две недели

А1он

ВМРО-ДПМНЕ: Прославата на Арсовска скопјани ги чинеше нула денари

А1он

ВМРО ДПМНЕ: Евтин е театарот на Маричиќ и СДСМ која е во коалиција со криминалот

А1он

СДСМ: По само 50 дена владеење на ВМРО-ДПМНЕ пироманска, Скопје е во целосен хаос

А1он

Мицкоски по средбата со Ахмети: Предвремени избори час поскоро, во преговорите со Бугарија да не се коленичи

А1он

27 comments

Prilepcanec 20/07/2012 - 14:01 at 14:01

многу јака партија сте само гнаси едни кодошки како немате трошка совест после се што се случи со Љубе Бошкоски ова држава не можи глава да крени од кодоши и проституки како вас и како то педерчето Филип Петровски од еден помалку да останите Македонија страдала и ке страда од вошки како вас!!!!

Reply
Tom 20/07/2012 - 14:15 at 14:15

Срамота !!! Во оваа држава се е од интерес, до вчера овие луѓе го напаѓаа Груевски, а сега ќе бидат дел од ВМРО ДПМНЕ. Вакви предавници не се раѓаат !!! СРАМОТА, Љубе е во затвор осуден на 5 години, а неговите членови од партијата му вртат грб ! КУРВИНСКА РАБОТА !!!!!

Reply
bobistb 23/07/2012 - 21:39 at 21:39

malku se 5 treba 50 go izvadija od hag dojde tuka zulumi da pravi

Reply
Бучкуруш 24/07/2012 - 19:15 at 19:15

Бесен си пошто сега е у затвор и не можеш да му го дудлаш, добро како во времето додека ти беше шеф. Не се секирај ке излезе набрзо и пак ке ти го даде на полирање…а ако му се дигне напомош нека ти дојде и невестичката , хааххаахххахххххха

Reply
db 02/08/2012 - 10:15 at 10:15

+1

Reply
DINO 20/07/2012 - 14:39 at 14:39

Vece videno.Na edna strana imame gladni za koska,pa rzaat pofirerot,takvi niskosti si pracaat i se cudis sto sorta na ludje se ovie,bez kultura,bez naobrazba,slam od kanalizacija izlezen,pa firerot gi povikuva,sto sakate i se nagoduvaat i opaaa, brzat na TV bez oko da im trepne i objavuvaat deka na poradi nivnata baba koja i zavrsil menstrualniot ciklus, a za toa se razbira kriv e BC preminuvaat kaj edinstvenite ispravni i cesni na celo so Nikolce Filelot. Samo sega izgleda deka e vo moda vo pekolot da se nosat site dusi,odnosno na soedinuvanje da ja nosat partijata,sigurno vo nasledstvo im e ostaneta. MIZERIJA

Reply
Mite 20/07/2012 - 14:43 at 14:43

I ovaa ti e nekoja moralna licnost?Nekoja na koja treba da i se veruva i da se ima doverba vo nea?Pa taa e procitana prikazna koja za da go spasi sea sopstveniot gaz kje lize i lajna kaj firerot!

Reply
makedonoid 20/07/2012 - 14:54 at 14:54

pa ovaa licnost na slikata natka(natali), bese razresena od funkcijata generalen sekretar na om od strana na ljube boskovski uste pred parlamentarnite izbori 2011, a isfrlena bese od partijata obedineti za makedonija pred tri meseci, i ete konecno resila da premine tamu kade sto pripaga vo dpmne, samo mnogu e interesno da ja prasaat zosto bese i od koi moralni pricini smeneta od funkcijata vo om ?

Reply
jas 20/07/2012 - 15:13 at 15:13

site novopeceni Vmrovki mozat posle ovoj rezim da apliciraat za rabota vo bilo koja javna Kuka po beliot svet ili eventualno Kosovo ili Zapadna Makedonija, kako i da e nikoj nema da moze da gi odbie bilo kade so ova debelo iskustvo od Makedonija!!!!!!!!! Ke pridonesat za podobruvanje na losiot nadvoresno trgovski bilans, barem vo nesto da bideme dobri ???????????????

Reply
СДСМ 20/07/2012 - 15:17 at 15:17

Еве нови конкуренти за во ШУТКА !

Reply
prilep 20/07/2012 - 15:43 at 15:43

Ajdeee , uste nerabotnici i gagadzii na grbot na narodot. Kolku li direktorski mesta moze da izmisli DPMNE za da gi zadovoli ovie ,a i uste kolku li ne kodosi makedonski …

Reply
ego 20/07/2012 - 16:04 at 16:04

Sto e plackovci????Koga Georgievski,Crvenkovski i Tachi se zbratimuvaat a prethodno si kazuvaa se i sesto, vie se raduvavte,zasto toa e principielno, zarem ne??? Ako toa go pravat Obedineti za Makedonija i odat vo VMRO-DPMNE vie upotrebuvate vokabular pod sekoja kritika????
Ako politicarive nemaat kompas i kriteriumi zarem i nie glasacive da nemame?? Da znaete nie vredime poveke od niv, ako nisto drugo barem ne sme prevrlivi licemeri kako niv????

Reply
ego 20/07/2012 - 16:04 at 16:04

Sto e plackovci????Koga Georgievski,Crvenkovski i Tachi se zbratimuvaat a prethodno si kazuvaa se i sesto, vie se raduvavte,zasto toa e principielno, zarem ne??? Ako toa go pravat Obedineti za Makedonija i odat vo VMRO-DPMNE vie upotrebuvate vokabular pod sekoja kritika????
Ako politicarive nemaat kompas i kriteriumi zarem i nie glasacive da nemame?? Da znaete nie vredime poveke od niv, ako nisto drugo barem ne sme prevrlivi licemeri kako niv????

Reply
ego 20/07/2012 - 16:05 at 16:05

Sto e plackovci????Koga Georgievski,Crvenkovski i Tachi se zbratimuvaat a prethodno si kazuvaa se i sesto, vie se raduvavte,zasto toa e principielno, zarem ne??? Ako toa go pravat Obedineti za Makedonija i odat vo VMRO-DPMNE vie upotrebuvate vokabular pod sekoja kritika????
Ako politicarive nemaat kompas i kriteriumi zarem i nie glasacive da nemame?? Da znaete nie vredime poveke od niv, ako nisto drugo barem ne sme prevrlivi licemeri kako niv!!!!

Reply
commanddevil 20/07/2012 - 16:50 at 16:50

ne e problem sto se ,,kurvaat,, kade duvne veterot…no da frlaat pepel vo oci prestavuvajki se ,,mnogubrojno,, clenstvo e smesno, i plus se izbrkanio odamnas od partija.znaci.ne postojat,gi nema.

Reply
СИГМА 20/07/2012 - 19:44 at 19:44

ЕГо ти незнаеш што значи да имаш свое его.Замисли после втората светска војна партизаните и германците седнат на заедничка маса и кафе пијат.Заедно урнатото го градат.И почнат народот со сета сила го крадат.А замисли четниците и усташите ги амнестираат и пензија им дадат.Што ли ќе беше тоа.Дали некогаш такво нешто или слично во нечија историја се случи.Само во Македонија се е можно.Со вмро-дпмне се е можно.Се само на власт да се ОСТАНЕ. До КОГА.

Reply
KONTRA BANDA 20/07/2012 - 23:33 at 23:33

Mnogu interesno, za kogo ce glasa narodot,koi zvezdi,olicvetorenie na cesnost i covecnost gi nudi VMRO pokraj starite zvezdi Antonio Miloseski makedomrazecot (djudjeto od nebregovo) golem bugaroman i naracatel na spomenikot na Simeon Radev,i ajduk so tatkoto vo kicevijata, Djorcev od lazenje so godini i izmisluvanje na dvojnici na opozicijata ne zavrsi nisto,Silvaneva Boneva,blagonadezna blgarka i student na pravo kaj Bojo,koja podnese najpovece zakoni 9a posle padjaat na Ustaven,i tuka BC e kriv zosto Ustaven e negov) i novite zvezdi vo podem,koj ce gi zasenat dosegasnite i toa Natalija Ivceva,sto da se kaze,duri i se zakanuva,Filip Petreski,od dete koga vleze vo politika postojano e srami Makedonija,kutriot Dodeski,bi bil dobar,ama nesto finansiski morase da se pojaca.Ova e kremot na VMRO DPMNE,ova treba da ja vodi Makedonija,razmislite do kaj ne dovedoa i do kade mozat da ne dovedat,razmislite.

Reply
Александра 20/07/2012 - 23:38 at 23:38

Moze koj kolku saka sebe si da se prodava, i za koja cena saka, ako misli oti e za prodavawe, no nikoj nema pravo da ja prodava idninata na Makedonija. Postojat raboti sto se eftini, skapi i mnogu skapi… no postojat i raboti koi i koga imash pari ne mozesh da gi kupish………

Reply
СИГМА 23/07/2012 - 21:33 at 21:33

Дали би били добро да отворам БОРДЕЛ.( Јавна куќа). И ја ангажирам НАТАЛИ. Само се прашувам дали да ја запослам како апартманска курва или едно собска.НЕЗНАМ.Зошто вас ќе го прашам БРАТ ЉУБЕ.

Reply
bobistb 23/07/2012 - 21:41 at 21:41

odma zenuti gu zaposli ja ke vu bidu prv musterija ke se seksamo

Reply
commanddevil 02/08/2012 - 10:38 at 10:38

pa ti si peder..sam rece !ne ebes zensko…se cepas u gazeto

Reply
СИГМА 24/07/2012 - 06:24 at 06:24

БОБИ13 (бобистб) Ти си ЕВНУХ. Не се секерај ќе отворам и бордел од машки проститутки.Ти ќе имаш чин Прв куропушач.Таква Машка проститутка како тебе добри пари ќе ми носи.Ти Како голема курва со големо искуство ќе бидеш задолжен за Црнците од Африка.Што се однесува до твојот женски род во фамилијата него можеш да го донесеш во Женскиот Бордел.

Reply
bobistb 24/07/2012 - 11:36 at 11:36

odma zenuti gu zaposli ja ke vu bidu prv musterija ke se seksamo ona ke bide zajacica

Reply
СИГМА 24/07/2012 - 18:31 at 18:31

БОБИ13 (бобистб) Кај си бе бричен газ.Ти си тешка ороспија дпмнеовса.Ајде некако Натали ќе се спровне.Ами ти бе бричен газ каде.Слушнав си бил примен на работа во затворот Идризово.Како машка проститутка со работно време 24 часа 7 дена во неделата.Натали и Боби13 -бричен газ пар на неделата.

Reply
HUGO FM 30/07/2012 - 00:32 at 00:32

Јофе и ја преврте пичната жила на Наталија

http://www.youtube.com/watch?v=pyBueJfDnd4&feature=BFa&list=UUxnNGdOyR8FB3hPilLWr8bA

Reply
commanddevil 02/08/2012 - 10:39 at 10:39

ja garantiram…bokica gu prima macora s,glam

Reply
riki 13/02/2013 - 02:52 at 02:52

ovie perverzni komentari nikomu ne mu idat vo prilog.ili ovaa e specificen nacin na razoblicuvanje na licnosti?a mozebi i gi zaslozuvaat takvite komentari,bidejki da stasaat do svojata cel odat i preku leshevi.narodot e krajno revoltiran pa takvite komentari se odraz na istite.na makedonskta politicka scena odamna nema veke nekoj bon-ton,pa ne ni treba nekoj da se cudi.seto ovaa e “niven”produkt.

Reply

Leave a Comment

nineteen − 17 =