Брат ја нападна сестра си, па и се закануваше со нож

Од:

МВР извести дека вчера во 10.25 часот 27 – годишна жена од Скопје пријавила дека во домот на подрачјето на Ѓорче Петров била физички нападната од нејзиниот брат Д.С., кој ѝ се заканил со остар предмет.

Од полицијата дека се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Кумановец ја истепал неговата 19-годишна ќерка

Обид за убиство при семејно насилство – маж се обидел да ја убие партнерката

Пијана жена со ножици го избодела бившиот пред казино: Обвинителството бара притвор

Орце Костов

Скопјанка била истепана од сопругот, свекрвата и золвата

Пријавени два случаја на семејно насилство

Горан Наумовски

Скопјанец ги истепал сопругата и синот