Брат-близнак ги тепал сестрата и мајката во Карпош, им се заканувал со нож

Од:

18-годишен скопјанец во два наврата ги малтретирал сопствената сестра-близначка и нивната мајка во населбата Карпош, според пријавата на жртвите во полицијата.

„На 09.07.2021 во 01.00 часот во СВР Скопје, 18-годишна скопјанка пријавила дека на 08.07.2021, околу 15.00 часот и околу 20.30 часот, во семејниот дом на подрачјето на Карпош, по претходна расправија, таа и нејзината 49-годишна мајка биле физички нападнати од нејзиниот брат М.С.(18), кој притоа со остар предмет им упатувал закани. Се преземаат мерки за расчистување на случајот“, велат од МВР.

Би можело да ве интересира

Спасовски: Граѓаните не можат да извадат лични карти затоа што опозицијата го блокира законот со 1.500 амандмани

Жарко Настоски

Високи функционери во МВР ги убедуваа жителите на Студеничани да не пукаат по свадби

Жарко Настоски

66-годишен гурбетџија од Норвешка нападнал полицаец во Куманово

Жарко Настоски

15 саксии со марихуана случајно откриени од пожар на Марково Крувче

Жарко Настоски

Четворица Британци „хакнале“ фирма од Радовиш, украле 240.000 евра

Жарко Настоски

Расчистена кражба во Скопје, украденото вратено на сопственикот

Ана Ололовска