Бранот ќе го зафати и ДУИ

Од:

И ДУИ ќе го зафати бранот промени најавени од коалицискиот партнер.

Во емисијата „Патот кон“, на АЛСАТ-М телевизија, генералниот секретар на партијата на Адам Абдулаќим изјави дека централното претседателство на ДУИ ќе расправа за работата на функционерите на ДУИ на централно и на локално ниво.

Тој не негира дека дури и во редовите на ДУИ има луѓе кои неправедно се збогатиле, но рече дека неговата партија н нема да ги заштити официјални лица кои ги кршат законите.

-Не значи дека сите се ангели ДУИ и сите се чисти, но кога ќе забележите, важно е да се казнат, рече Абдулаќим Адам, генерален секретар на ДУИ.

Би можело да ве интересира

Груби доби казна од 500 евра како домаќин на прославата, не одговара на прашањата дали ќе поднесе оставка

Маја Илиевска-Пачемска

Кривична пријава за прославата на роденденот на Ахмети со функционерите од ДУИ

Ландов

МВР вели дека ја истражува „роденденската забава“ без маски на челниците на ДУИ

Жарко Настоски

Османи прифати грешка, не требало да објави фотографија без маски оти праќа погрешна порака до граѓаните

Маја Илиевска-Пачемска

Филипче без осуда за групирањето на ДУИ: Мерките треба да се почитуваат

Маја Илиевска-Пачемска

Груби: Фотографијата е направена при мало изненадување за Ахмети, ги почитуваме протоколите

Маја Илиевска-Пачемска

Leave a Comment

2 + six =