Блажески: Солза, лажеш, ти никогаш не би се качила на гајби и буриња, освен ако не мислиш дека тие се мостот до удобна фотеља

Од:

Се сеќавам, кога пред неколку години ја донесе Ружин во партија. Ја претстави како големина. Рече: Еден квалитет како Солза мора да биде коптиран во Извршен одбор. Веднаш одржа и прес-конфернција. Бев еден од неколкуте кои реагираа дека и за Солза треба да важат скалилата и демократијата.

dobivaj vesti na viber

Лажеш Солза, лажеш. Ти никогаш не би се качила на гајби и буриња, освен ако не мислиш дека гајбето и бурето се мостот кој ќе те донесе до некоја удобна фотеља. Плачлива, ти си посткомунистички деградационен продукт чиј мозок во моментов не е атакиран од патриотизам, туку само и само од гола желба за власт. Уморни сме од тебе Солза.
Оди си денес порано дома. Соблечи ги панталоните позајмени од некоја класична средновековна жена. Заврти кај Роза и Буралиева.

Покани ги на кафе. Уклучете компјутер и слатко изнасмејте се на сето ова што го правевте изминатиов период. Смејте се како возрасни жени кои гледаат сопствен албум од нивната матурска вечер. Наздравете со по еден пијалок и речете си :-Доста се глупиравме….

Солза, тој народ на кој му се обраќаш живее од гајби и буриња. Жално е што ти дозволуваат да им уринираш над глава. Да не ти требаат како публика, ни добар ден не би им кажала.Солза, бегај и не зборувај за бебиња од епрувета. Ти си неважна како неуспешна инсеминација наспроти ин витро фертилизација.

Дејан Блажески

Би можело да ве интересира

Реален здравствен систем, а не експлодирана ракета на годината-петарда

Ана Ололовска

Погледот на Балканот кон Брисел, а намигнувањето кон Москва не е добра можност

Наум Локоски

Македонските политичари да не се прават Англичани пред Тереза Меј

Ана Ололовска

Врне во душите на македонскиот народ, ама здравството нема да потоне

Ана Ололовска

Азески, време е да се пензионираш, заедно со својот дијалект!

Ана Ололовска

Никола, биди човек и кажи им на своите дека ги предаде по теркот на Тупурковски

Ана Ололовска