Без струја повеќе скопски села

Од:

Без електрична енергија од 06.30 до 17 часот ќе бидат корисниците од селата Дељадровци, Текија, Бучинци, Мршевци, Грушино, Бујковци и дел од Миладиновци во општините Арачиново и Илинден, соопшти РЦУК на Град Скопје по добиеното известување од ЕВН Македонија АД.

Прекинот на електрична енергија е поради технички зафати во електро – мрежата.

На 1 август од 9.30 до 11.30 часот без електрична енергија ќе останат корисниците од село Волково подулица бр. 18. во општина Ѓорче Петров.

Би можело да ве интересира

РЕС е најголем снабдувач со струја на слободниот пазар, објави Регулаторната комисија за енергетика

А1он

Универзалниот снабдувач избран без да се овозможи конкуренција, граѓаните ќе плаќаат милиони евра повеќе за струја

А1он

Македонските граѓани плаќаат најскапа струја во регионот, да се избере Универзален снабдувач кој ќе понуди најниска маржа

Орце Костов

Владата одлучила да го додели повикот на ЕВН за нов универзален снабдувач, неофицијално дознава „А1он“

А1он

Цената на струјата ќе се покачи за 27% ако се прифатат барањата од сите субјекти: ЕВН ќе набавува струја и од слободниот пазар

Орце Костов

Државата ќе им го даде ХЕЦ Тиквеш на Грците во замена за стар и амортизиран Чебрен кој ќе го добие после 60 години

Орце Костов