ВМРО-ДПМНЕ: Бесими призна, Заев ќе ја зголеми трајно цената на дизелот за четири денари со нов данок

Од:

Бесими призна, Заев ќе ја зголеми трајно цената на дизелот за четири денари со нов данок велат во соопштение од ВМРО-ДПМНЕ.

dobivaj vesti na viber

„Заев ќе го покачи дизелот за 4 денари. Од џебот на народот планира да собере 27 милиони евра за 6 месеци, односно 54 милиони евра за 1 година.Народот ќе треба да ги плаќа и покрива долговите на Заев, кои настанаа заради поткупот и тендерите кои ги прави власта изминативе 4 години“ – стои во соопштението од ВМРО-ДПМНЕ.

Би можело да ве интересира

Од полноќ дизелот поевтин, бензините поскапи

ВМРО-ДПМНЕ закажа протест за 18 јуни во Скопје

Кристијан Ландов

Дизелот поевтинува за 2,5 денари, цените на бензините не се менуваат

Мицевски: Уследува активна блокада бидејќи Ковачевски и Владата одбија дијалог во четири клучни области за граѓаните и разговор за предвремени избори

А1он

СДСМ: Фарса седница на ИК на ВМРО-ДПМНЕ со штетни одлуки нарачани од Никола Груевски

А1он

Николоски: Од 10 мај почнуваме со активна блокада на Собранието

Искра Манојлоска