Бачев бара од собраниската говорница да се обрати претставник на „Македонија – блокира“

Од:

Јанко Бачев од „Единствена Македонија” на денешниот протест пред Собрание на некои организации обединети како „Македонија блокира”, побара во 16 часот од говорницата на Собранието да се обрати нивен претставник.

Тоа е првото барање што ќе го испорачаат на власта. Понатаму ќе следуваат други барања, најави тој.

Бачев го обвини премиерот Зоран Заев дека ги распродава македонските интереси, и дека ова е марионетска власт. Учесниците на протестот упатија и порака до американскиот претседател Доналд Трамп дека Сорос навлегол длабоко во институциите на чело со Заев.

Тие ги колнат и повикуваат на бесење на Љубомир Фрчкоски, Мирјана Најчевска…

Галена Николовска-Ризвановиќ

Би можело да ве интересира

Единствена Македонија: Да се дозволи секој да ги објави своите „бомби“

Ана Ололовска

Единствена Македонија: Заев од НАТО и ЕУ носи само лоши работи – хомосексуализам, дрога, проституција

Ана Ололовска

Единствена Македонија: НАТО и ЕУ го гарантираат беззаконието на инсталираната власт на Заев во Скопје

Единствена Македонија: Сите 63 советници на Заев правно неписмени, не знаеле дека е незаконски да биде и премиер и министер

Ана Ололовска

Единствена Македонија: Советот на Европа ги признава Македонците во Бугарија, а Заев ги избриша

Ана Ололовска

Единствена Македонија: Заев премиерот молчеше, дали Зоран министерот ќе ги одземе украдените 5 милијарди евра од претходната власт