Арсова: ВМРО-ДПМНЕ против работниците, против граѓаните, упорно ги кочи измените за недела неработен ден

Од:

Антинародното ВМРО-ДПМНЕ продолжува да работи против работниците, против граѓаните и нивните интереси. Со денови пратеници на ВМРО-ДПМНЕ во Комисијата за труд и социјална политика ги кочат измените на Законот за работни односи за недела неработен ден, рече на прес конференција пратеничката на СДСМ, Лолита Арсова.

„Овие законски измени овозможуваат 92 отсто од вработените да одмараат во недела и да создадат рамнотежа меѓу приватниот и професионалниот живот. Не е ова ништо ново од ВМРО-ДПМНЕ. Тие се уште се противат 4.700 наставници и стручни соработници во образованието да добијат трајно вработување. ВМРО-ДПМНЕ е против работниците, против наставниците, против здравственииот персонал, против припадниците на Армијата.
Едноставно, на пратениците на ВМРО-ДПМНЕ не им е важен никој, не им е важно ништо освен нивните лични и партиски интереси“ – вели Арсова.

Би можело да ве интересира

(ВИДЕО) Мицкоски: Функционерите во власта се корумпирани и не си ја вршат работата за која се платени

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Васев: Градоначалниците од ВМРО-ДПМНЕ не работат ништо, промовираат проекти на СДСМ и му служат само на Мицкоски

Ана Ололовска

(ВИДЕО) Митева: Трагедијата го покажа нефункционалниот систем, дали власта ja штити Беса Транс?

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Кого владата на СДСМ упорно штити во автобуската несреќа?

Ана Ололовска

ВМРО-ДПМНЕ: Во СДСМ ништо ново, синчето на градоначалникот од транзицијата, Ковачевски ќе биде наследник и пион на Заев

Ана Ололовска

СДСМ ја почна постапката за кандидирање лидер на партијата, ДУИ смета дека Заев треба да почека со оставката за премиер

Ана Ололовска