Арбер Адеми нов координатор на пратеничката група на ДУИ

Од:

Пратеникот Арбер Адеми е нов координатор на пратеничката група на ДУИ во Собранието, по оставката на Изет Меџити од оваа позиција.

Како што потврдија од ДУИ, Адеми е избран со потписи од сите пратеници од парламентарната група на партијата. Извори од ДУИ велат дека потис ставиле и поранешниот координатор Изет Меџити и лидерот на Али Ахмети.

Арбер Адеми е и претседател на собраниската Комисија за европски прашања.

Би можело да ве интересира

Ахмети: Постигнавме многу, но пред нас има уште многу работа

Ана Ололовска

ДУИ го поздравува освојувањето на петтиот пакет економски мерки

Ана Ололовска

Адеми: Албанската опозиција да биде конструктивна за да се изнајде решение за законот за државјанство

Ана Ололовска

Бектеши: Албанската опозиција не ја прифати средбата, нивната цел е да блокираат

Ана Ололовска

Мицевски: СДСМ и ДУИ го блокираат петтиот сет мерки

Катерина Павлова-Николовска

Ахмети: Во ДУИ нема раздор, Собранието функционира, а мнозинството е стабилно

Жарко Настоски