Апсење во Велес: Уапсен крадец кој ограбуваше продавници

Од:

Полициски службеници од СВР Велес вчера го уапсија С.Т.(27) од Велес, кој се сомничи дека во текот на денот од три продажни објекти и одзел повеќе предмети.

Од МВР денеска информираа дека дел од одземените предмети биле пронајдени и вратени на сопствениците, а лицето било задржано во полициската станица во Велес.

По целосно документирање на случаите против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Пазарџии претепаа малолетник кој украде тренерки од тезга

Орце Костов

Уапсена девојка од Куманово која крадела во Струга

Приведен 39-годишник од Велес осомничен за кражба во домот на негов сограѓанин

Горан Наумовски

Во куќа во Велес пронајден мртов маж

„Кепс Монт“ нема да ја преработува троската од Топилница: Градоначалникот на Велес не ја потпиша Б – интегрираната еколошка дозвола

Орце Костов

Спречен пожар од заборавен шпорет во Велес

Катерина Ѓуровски