Анима Мунди за апсењето на момчето: Ова е изживување врз тинејџерот и миленикот, бараме казнување на службениците

Од:

Од Анима Мунди реагираат на денешното апсење на момче кое шетало со својот миленик во време на полициски час.

„Во време кога луѓе по улици протестираат или ора играат а поминуваат неказнето, вака ли изгледа професионалноста на нашата полиција и сразмерна примена на мерки согласно полициските ингеренции во време на вонредна состојба? Цела полициска станица без никакви мерки на заштита во време на пандемија (со што директно го загрозуваат) приведува момче кое излегло да го прошета кучето – ние во ова гледаме демонстрирање на сила и изживување врз тинејџер и неговиот миленик за што бараме итно, итно идентификување на службените лица и нивно казнување“, пишува во соопштението на Анима Мунди.

Би можело да ве интересира

Парична казна за гостиварец заради непочитување на полицискиот час​

Ана Ололовска

ВИДЕО: Битолчанец монструозно уби куче, тврди дека ја нападнало неговата сопруга

Искра Манојлоска

Казна од 2000 евра за охриѓанец обвинет за непочитување на полицискиот час во Скопје

Ана Ололовска

ВИДЕО: На Газиместан уапсен црногорски државјанин кој славел Видовден, Подгорица бара објаснување

Жарко Настоски

Велешкото обвинителство предложи казни од по 800 евра за 10 лица за непочитување на полицискиот час

Ана Ололовска

Предложени парични казни против три лица за непочитување на полицискиот час во Скопје

Ана Ололовска