Алијанса за Албанците: Режимот СДСМ-ДУИ го ослободи кумот на криминалот и корупцијата, Сашо Мијалков

Од:

Судството контролирано од режимот СДСМ-ДУИ успеа да триумфира против правдата и граѓаните, велат од Алијанса за Албанците.

dobivaj vesti na viber

„Сашо Мијалков, главниот партнер на овој режим, со одлука од Апелациониот суд конечно е пуштен на слобода.

Овој ден ќе се памети како најцрниот ден на правдата во земјата. Денес, криминалот, корупцијата и режимот се соединија за да го спасат од правдата нивниот кум, додека стотици граѓани се држат безправно по затворите. Денес, министерот и заменик министерот за неправда, Бојан Маричиќ и Агим Нухиу под итно треба да ги напуштат нивните позиции и да му се придружат на нивниот пропаднат шеф, Зоран Заев.

Ги уверуваме соучесниците во криминалот и челниците на овој режим дека многу брзо ќе дојде денот и ќе одговараат за секој криминал и неправда кон државата и нејзините граѓани“, велат од Алијанса за Албанците.

Би можело да ве интересира

Апелација укина пресуда за Мијалков со која требаше да лежи 8 години во затвор и во буџетот да се вратат 860 илјади евра

Кристијан Ландов

(ВИДЕО) Блерим Беџети: Нема потреба Алијанса за Албанците да биде дел од Владата

Алијанса за Албанците бара Спасовски да поднесе оставка поради случајот Онишченко

Катерина Павлова-Николовска

(ВИДЕО) Таравари: Алијанса нема понуда да биде дел од власта, тоа е спин на ДУИ

Стружани се трујат, власта ги штити загадувачите обвинува Алијанса за Албанците

Алијанса за Албанција со предлози за ублажување на енергетската криза