Ако не фатат без возачка, казната ја плаќаме со пари без „северна“: Врие на социјалните мрежи по веста дека возачките нема да важат од утре

Од:

Граѓаните го истурија бесот на социјалнитр мрежи објавувајќи ги сите недоследности и нелогичности при носењето на одлуки на државата во однос на привремениот рок за менување на личнитре документи кој завршува вечерва на полноќ.

Веста на МВР дека од ноќеска нема да важат ниту возачките дозволи кои се со старото име, а голем дел од граѓаните ги смениле во привремениот рок и не добиле нови обрасци, го разгневи граѓаните кои најавија граѓанска непослушност и неплаќање на евентуалните казни кои ќе ги изрекува сообраќајната полиција.

Би можело да ве интересира

МВР потврди: исчезнатиот Александар пронајден мртов, ќе се испитува како починал

Анита Петровска Рајковиќ

МВР да не прави хаос и да дава презицни информации за пасошите порача Џафери

Сакале да минат граница со менувана лична карта, пасош што му фалат страници, фалс зелен картон

Бојмацалиев: Обрасци пристигаат, заменети над 1.300.000 патни исправи

Костовски: МВР да одговори кој е улогата на Мицкоски во скандалот со тепањето полицаец

Тошковски: Стариот пасош важи во Германија и Швајцарија, а не важи кај нас, срамота е

Орце Костов