Акциска контрола во угостителски објекти во Скопје, приведени 12 лица, пронајдена дрога

Од:

На 7/8.10.2022 полициски службеници од Единицата за недозволена трговија со дрога при СВР Скопје, Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје и Одделението за имотни деликти и малолетничка деликвенција при Единицата за внатрешни работи Центар и Бит Пазар извршиле контрола на угостителски објекти на подрачјето на Центар во Скопје.

При контролата лишени од слобода биле 12 лица, и тоа: Ф.С.(21), Б.Л.(22) двајцата од Скопје и Д.Ч.(43) од Р.Турција, затоа што кај нив била пронајдена марихуана, Ѓ.Н.(41), Н.Г.(32), Д.С.(27), П.К.(24), Х.В.(38), А.К.(37) и Д.С.(23), сите од Скопје и И.Г.(42) од Битола, затоа што кај нив бил пронајден и одземен кокаин и Т.Т.(25) од Скопје, затоа што кај него биле пронајдени марихуана и амфетамин.

По документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Грција воведе жестоки сообраќајни казни: 1500 евра за пушење во возилото доколку во него има дете под 12 години

Орце Костов

Припадничка на косовската полиција е пронајдена мртва во куќа во Гњилане

Приведени двајца кумановци за поседување дрога

Предраг Петровиќ

(ВИДЕО) Карабињерите запленија 2.700 килограми кокаин, скриен во керамички банани

Одбележан 7 Мај – Денот на македонската полиција

А1он

Одбележан Денот на македонската полиција