Ахмети прогласи победа во Сарај, Липково и Пласница

Од:

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, прогласи победа во Сарај, Липково и Пласница.

dobivaj vesti na viber

Ахмети рече дека партијата е во водство во Тетово, Струга, Чаир, Кичево, Арачиново, Боговиње, Теарце и Долнени.

За Гостивар, каде актуелниот градоначалник, Арбен Таравари од Алијанса и Алтернатива прогласи победа, Ахмети рече дека ДУИ сѐ уште ги нема конечните резултати.

Би можело да ве интересира

Ахмети и порачал на Генчовска дека затворањето на спорот ќе биде во корист бугарската заедница во земјава

Ахмети: Разликите со Бугарија се приближени, да се почитува Договорот за добрососедство

А1он

Мицкоски по средбата со Ахмети: Предвремени избори час поскоро, во преговорите со Бугарија да не се коленичи

А1он

Ахмети – Ќучук: Датум за преговори што е можно поскоро

А1он

ДИК одлучува по приговори од вториот круг на изборите за градоначалник на Дебар

Ана Ололовска

Избори за градоначалник на Дебар: Дука од ДУИ – 4.291 глас, Поцеста од АА/А – 4.153

А1он