66-годишен гурбетџија од Норвешка нападнал полицаец во Куманово

Од:

Кумановската полиција вчера уапсила 66 годишен жител на липковското село Брест, бидејќи физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени задачи, информираа денеска од СВР Куманово.

-Вчера околу 18:30 часот во Куманово, полициски службеници од СВР Куманово го лишиле од слобода А.И.(66) од село Брест, општина Липково со живеалиште во Норвешка, затоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени задачи, се наведува во соопштение од СВР Куманово.

Печалбарот со иницијали А.И. бил приведен во полициска станица во градот и по целосното документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава, велат од кумановската полиција.

Би можело да ве интересира

Лефков: Ако дрогата е од 2016, немало црногорските власти да знаат дека се крие во тоа возило, очигледно е дека се работи за пресретнат шверц

Нападнати три лица од Кратово во казино во Крива Паланка

А1он

Посебен сообраќаен режим во Скопје

А1он

Работник настрада по пад при изведување градежни работи во Гази Баба

Ана Ололовска

Запленета дрога во возило на МВР на албанско-црногорската граница

А1он

Во Липково откриени 52 илегални мигранти од африкански и азиски земји

А1он