45-годишна охриѓанка пронајдена мртва

Од:

Охриѓанка на возраст од 45 години е пронајдена мртва во нејзинот дом.

Медицинската екипа која констатирала смрт, констатирала и дека на телот нема траги на насилство. Сепак, Обвинителството наредило телот да биде предадено на обдукција за да се утрврдат причините за смртта.

– На 09.11.2023 година во 13.50 часот, во СВР Охрид е пријавено дека во својот дом во Охрид била пронајдена почината С.П.(45) од Охрид. Лекар од Итната медицинска помош од Охрид констатирал смрт без траги на насилство. Увид извршија полициски екипи, а по наредба на јавен обвинител, врз телото на починатата ќе биде извршена обдукција- соопштуваат од СВР Охрид.

Би можело да ве интересира

МВР потврди: исчезнатиот Александар пронајден мртов, ќе се испитува како починал

Анита Петровска Рајковиќ

МВР да не прави хаос и да дава презицни информации за пасошите порача Џафери

Уапсен организаторот на борби со кучиња кој со крвавите животни се фалеше на Фејсбук

Катерина Ѓуровски

Краделе во болница, уапсени двајца прилепчани

Сакале да минат граница со менувана лична карта, пасош што му фалат страници, фалс зелен картон

Министерство за култура: Се заострува режимот за градби во старото градско јадро на Охрид