41-годишен маж се обидел да силува малолетник од тетовско

Од:

Вчера вечер во 20.30 часот, полициски службеници од СВР Тетово го лишиле од слобода 41-годишниот Р.Л. од тетовско село, извести МВР.

– Тој се сомничи дека се самозадоволувал пред малолетник од тетовско село и се обидел да изврши обљуба врз него, додаваат од МВР.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Би можело да ве интересира

Се истепале две фамилии во Штип, единаесетмина приведени

Момчето кое почина од изгореници лажело дека било киднапирано и запалено

ВИДЕО: Лажна кампања на платформи за тргување со крипто валути, граѓаните да не отвораат сомнителни линкови алармира МВР

Катерина Ѓуровски

Вандализмот на детско игралиште и поплаките за прегласна музика ја „размрдаа“ полицијата во Центар

Катерина Ѓуровски

Споделувал детска порнографија во групи на социјални мрежи, приведен 28-годшник од Велешта

Општина Центар со помош на полицијата ќе се справува со прегласната музика од ноќните клубови