36 прекршувања на полицискиот час и 434 казни за неносење маска

Од:

36 лица не ја почитувале забраната за движење во перидот од 20.00 часот синоќа до 05.00 часот утрово информираат од Министерството за внарешни работи.

Дополнително од МВР соопштуваат дека во изминатите 24 часа 434 лица биле саннкционирани за неносење маска.

„Од 20.00 часот (09.04.2021) до 05.00 часот (10.04.2021) констатирано е дека 36 лица не ја почитувале забраната за движење. Во текот на изминатото деноноќие (09/10.04.2021) пак, на територијата на Република Северна Македонија, за мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 434 прекршоци“ – стои во соопштението од МВР.

Би можело да ве интересира

Уапсен жител на битолско Жабени, полицијата му нашла нелегално оружје во „Аудито“

Жарко Настоски

Гурбетџија во Шведска измамен за заем од 25.000 евра, сограѓанин од Дебар требало да му врати 35.000

Жарко Настоски

16 починати од Ковид-19, регистрирани 150 нови случаи

Жарко Настоски

Унгарија ни донира 6.000 вакцини, Спасовски вели дека се за граничните полицајци

Жарко Настоски

17 пациенти примени во Скопје, се затвораат неколку ковид центри

Катерина Павлова-Николовска

Загина прилепчанец, со мотоцикл излетал од пат