34-годишна битолчанка се отрула од плин во сопствената бања

Од:

Труење од плин е причината за смртта на 34-годишна жена од Битола чие тело било пронајдено во бањата од нејзиниот стан.

Екипата на итната помош, а потоа и на битолската болница не успеале да ја спасат жената.

Од полицијата информираат дека телото на битолчанката било пренесено во болницата без видливи траги на насилство.

По наредба на обвинител извршена е обдукција.

Би можело да ве интересира

Уапсен организаторот на борби со кучиња кој со крвавите животни се фалеше на Фејсбук

Катерина Ѓуровски

Краделе во болница, уапсени двајца прилепчани

Мртов млад маж најден утрово под Железен мост во Велес

Катерина Ѓуровски

Тројца малолетници ограбувале низ Кочани, осомничени за над 30 кражби

Се трага по тинејџерка од струшко Лабуништа

24-годишна девојка од Скопје и 52-годишен кочананец се жртвите од страшната сообраќајка на патот Штип-Кочани

Катерина Ѓуровски