26 возила за превоз на пaтници имале неисправни кочници

Од:

Во текот на вчерашниот ден (31.08.2022) во периодот од 8 до 12 часот спроведена е засилена акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање на прекршоци на возила со кои се врши јавен превоз на патници.

При контролата санкционирани се 37 прекршоци, од кои 26 поради неисправен уред за запирање.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови.

Би можело да ве интересира

Инцидент во приватен автобус во Скопје, возачот истуркал од возилото мајка и ќерка

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Комбе полно со мигранти бегајќи од полицијата пропадна во канал во Велес

Орце Костов

Во автобус на ЈСП се повреди патничка од Скопје

Жена е тешко повредена откако падна во градски автобус

Горан Наумовски

(ВИДЕО) Странец, возач во белградскиот јавен превоз се изгуби по градските улици, патниците го насочуваа на Англиски јазик

Горан Наумовски

Тешко повредена жена во автобус на ЈСП: Била фатена од врата, паднала, па завршила во болница

Горан Наумовски