22-годишно момче од Скопје е претепано поради паричен

Од:

Ноќеска во СВР Скопје било пријавено дека во близина на парк шумата Гази Баба било пронајдено лице кое барало помош.

Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека лицето е К.К.(22) од Скопје.

Во разговор со полициските службеници тој пријавил дека поради долг во парк шумата Гази Баба бил физички нападнат од неколку лица, од кои дел познавал.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Би можело да ве интересира

Двете малолетнички кои тепаа врсничка во центарот на Скопје ќе одговараат за насилство

Орце Костов

Инцидент во Карпош: Малолетник истепан од соученици

Жена нападната на Меѓународниот аеродром во Скопје

Миланов: Настанот во М-НАВ се случил зад грбот на Незири, без негово учество

Скопјанец нападнал и повредил две момчиња од Кратово

Новогодишната ноќ во Македонија полна со насилство: Девојки и сопруги тепани од своите партнери

А1он