Тевдовски: Целосно сум посветен на реформите, ќе ги почитувам решенијата на премиерот

Од:

Министерот за финансии Драган Тевдовски денеска изјави дека е целосно посветен на промените и реформите што се прават во Министерството за финансии и верува во политиките на премиерот Зоран Заев.

-Целосно сум посветен на промените и реформите што се прават во Министерството за финансии и целосно верувам во политиките што ги води премиерот. Досега се направени огромни чекори напред, земјата се движи во правилна насока и целосно ќе ги почитувам сите негови решенија, изјави министерот за финансии одговорајќи на новинарско прашање во врска со најавената реконструкција на Владата.

Би можело да ве интересира

Намалено ДДВ-то на одредени лекови и на топлинската енергија

„Пју“: Во светот расте државниот притисок врз религиите

Владата нема одговори што ќе работи оперативниот тим за борба со корупцијата

Гласањето за недоверба на италијанската Влада пролонгирано до 20 август

(ВИДЕО) Заев: Нема да дозволам педер, суетен новинар и неколку криминалци да ја урнат Владата

Кристијан Ландов

Бесплатна вакцинација против грип за ризични групи