Поскапуваат горивата

Од:

Регулаторната комисија за енергетика ги зголеми цените на горивата во просек за 2,19 отсто.

Цените на „еуросупер-95“ и „еуросупер-98“ се зголемуваат за по 1 денар. Еден литар 95-октански бензин ќе чини 88 денари, додека еден литар 98-октански бензин ќе чини 90,50 денари.

Според одлуката на РКЕ дизелот ќе поскапи за 2,50 денари и еден литар ќе чини 83,50 денари.

Екстра лесното масло за домаќинство од полноќ ќе се продава по цена од 83 денари за литар.

Би можело да ве интересира

Нови цени на горивата

Нова цена на дизелот

Нови цени на горивата од полноќ

Нови цени на горивата

Поевтинуваат горивата

Горивата поевтинуваат за пола денар

Орце Костов