Годишно изборно собрание на Македонско-бугарската стопанска комора

Од:

Македонско-бугарската стопанска комора денеска ќе го одржи Годишното изборно собрание на кое треба да се конституираат работните тела и да се назначи нов претседател.

Единствен предлог на членовите на Управниот одбор е Кирил Лазаров, сопственик и управител на НИКОБ обезбедување.

Како што најавува Комората, на Собранието, покрај сегашниот претседател Зоре Темелковски, ќе се обрати и вицепремиерот Кочо Анѓушев.

Македонско-бугарската стопанска комора е формирана во 2011 година со цел унапредување на економските релации меѓу компаниите во двете земји.

Би можело да ве интересира

Лебот нема да поскапи следните два месеца, компаниите се жалат на проблеми со ликвидноста и со одлив на кадри

А1он

Над 2.500 земјоделски и прехранбени производи се очекува да поевтинат со новиот закон за нефер трговски практики

Орце Костов

Комора на геодетски друштва: Новиот тарифник е пресметка на директорот со приватните компании

Орце Костов

Бранко Азески бара функционерите да штедат: Службените возила за викенд ви се по нивите и по швалерај

Орце Костов

Комора на приватно здравство: Висината на капитацискиот бод да се одредува според методологија

Членките на ЦЕФТА да користат арбитража за решавање на споровите

Ана Ололовска