Единствена Македонија: НАТО и ЕУ се само параван за грабеж на буџетски пари

Од:

„Единствена Македонија постојано повторува дека народот не сака членство во НАТО и ЕУ, туку тоа го сакаат само купените и корумпирани лица од пучистичката власт во Скопје.

Неколку дека јавноста е сведок на пљачката на буџетски пари од министри, пратеници, владини советници кои добивале грантови по неколку стотици илјади евра како и буџетски тендер од 35 милиони евра за фантомска фирма, меѓутоа, од НАТО и ЕУ целосен молк за функционирањето на правната држава.

Сега е јасно и зошто. НАТО и ЕУ го гарантираат криминалот на инсталираната власт во Скопје, а која за возврат послушно ги спроведува нивните погубни политики за рушење на Македонија и Македонците. НАТО и ЕУ се само параван за пучистичката власт во нејзиниот поход за бесмилосен грабеж на буџетски пари и економска диверзија взр сопствениот народ.

Една од првите задачи на новата легална власт на Единствена Македонија ќе биде одговорност и конфискација на стекнатото богатство од позиција на власт“ се вели во соопштението на Единствена Македонија.

Би можело да ве интересира

Единствена Македонија: 27 април е еден од светлите датуми во поновата македонска историја, одговорност за монтираните осуди мора да има

Ана Ололовска

Единствена Македонија: Потребно е вештачење и дијагноза за психичката состојба на Џафери и заразените пратеници со скафандери

Ана Ололовска

„Марионетската влада на Заев да не ја купува сомнителната вакцина АстраЗенека“, повика партијата на Бачев

Жарко Настоски

Единствена Македонија: Одбивањето на „Спутник“ е недозволиво бидејќи здравјето не трпи политички каклкулации

Ана Ололовска

Единствена Македонија: Захариева, Каракачанов и Ковачев да се прогласаат за „персона нон грата“

Ана Ололовска

Единствена Македонија до фудбалерите: Паричната награда за вас е навредлива, донирајте ги парите за медицинските лица

Ана Ололовска