ВИДЕО: Сите добитници на Оскар

Од:

Во пресрет на Оскарите, објавено е видео со сите добитници на наградата од 1927 година до денес.

Видеото започнува со филмот „Wings“ од 1927 година и завршува со насловите кои ќе се натпреваруваат во недела на гламурозната вечер на доделувањето на Оскарите.

Би можело да ве интересира

Филмот „Наполеон“ конечно ќе ја види светлината на денот

Предраг Петровиќ

Подгответе се за празниците: Список на нови божиќни филмови

Предраг Петровиќ

Режисери и продуценти бараат да не се крати буџетот за филм – упатија писмо до Министерството за култура

А1он

„Бизнисот на задоволството“ во друштво на Оскаровци

Пол Мескал глуми во филм кој ќе се снима повеќе од 20 години

Горан Наумовски

Интернационална премиера на филмот „Досие Иднина“ на филмскиот фестивал во Нанси