Проекција на дипломски филмови на студентите од ФДУ

Од:

Факултет за драмски уметности при УКИМ во Скопје организира проекција на дипломските филмови на студентите од ФДУ.

Во кино „Синеплекс“ ќе бидат прикажани филмовите: „Обид за среќна приказна“ на Лавинија Софрониевска, „Неонски срца“ на Ана Јакимска, Александар Ристески, Горјан Атанасов, „Paw-law“ на Тамара Котевска и Андреј Ристески, „Rockerman“ на Мартин Георгиевски, „Црно-бело“ на Сандра Ѓоргиева, „Иднината е наша“ на Андреј Георгиев и „Црни и криви“ на Марко Џамбазовски и Марко Димитриевски.

Дипломските филмови се поддржани од Агенцијата за филм на Република Северна Македонија.

Би можело да ве интересира

Објавен постерот за новиот Бонд 25

Ана Ололовска

Филмот „Медена земја“ победник на Тетовскиот интернационален филмси фестивал „ОДА“

Најавено „женско продолжение“ на филмовите „Џон Вик“

Ана Ололовска

Рекорд: „Џокер“ заработи над 93 милиони во викендот по премиерата

Ана Ололовска

„Најдоброто од Македонија“ во Будимпешта почнува со филмот „Панкот не е мртов“

Ана Ололовска

Средба Исмаили – Манчевски по повод светската премиера на „Врба“

Ана Ололовска