Премиера на крими-комедијата „Скандал“

Од:

Во Театар Комедија вечер од 20 часот премиерно ќе биде изведена претставата „Скандал“ во режија на Роберт Ристов и во продукција на „Театар провокација“.

-„Театар провокација“ подготви нова провокативна интерактивна претстава во која публиката има задача да го пронајде убиецот на познатата пијанистка Лена Вагнер. Осомничени се сите присутни во фризерскиот салон…, вели режисерот Ристов, кој ја изработи и сценографијата за претставата.

Според него, се работи за урнебесна крими-комедија од која очекува да биде успешна исто колку и претставата „Првин ќе ме земеш, после ќе ме…“ која трета сезона се игра на сцената на Театар Комедија.

Во улогите ќе настапат Никола Кузелов, Мирјана Поповска-Ристов, Даријан Петров, Јелена Мијатовиќ, Чедомир Митевски, Радо Алексовски. Костимограф е Елена Лука, кореограф – Искра Шукарова.

Би можело да ве интересира

Актерот Диме Илиев ја прими наградата за животно дело „Петре Прличко“

Ана Ололовска

Подвижен музички театар-Битола вечер гостува на фестивал во Лајпциг

Ана Ололовска

Најнова премиера во МНТ – „Најкратки драми на светот“

Ана Ололовска

Премиера на првиот мјузикл во театар Комедија – „Боливуд“ во режија на Наташа Поплавска

Ана Ололовска

„Приказна од зоолошката градина“ – премиера на Тетовскиот театар

Ана Ололовска

„Аудиенција“ од Хавел во МНТ по повод 30 години од Кадифената револуција

Ана Ололовска