Премиера на „Петар Пан“ во Струга, средствата од влезниците хуманитарно за Бојан

Од:

Во центарот за култура „Браќа Миладиновци“ во Струга вечер премиерно ќе биде изведена претставата „Петар Пан“ на драмското студио „Миладин“.

Режијата е на Ристе Миладинов, а улогите ги толкуваат Дафина Дејкоска, Даниел Спироски, Ива Шајноска, Емилија Спасеска…

Влезниците за претставата се 100 денари, а средствата ќе бидат донирани за лекување на Бојан, кој се наоѓа на лекување во Рим.

– За нас 100 денари не значат ништо, но кога ќе се собереме сите заедно, ќе значат многу во борбата на Бојан со болеста. Затоа ве повикуваме да дојдете и вие и за придонесете, заеднички да ја добиеме оваа борба на нашиот Бојан, апелира драмското студио „Миладин“.

Би можело да ве интересира

По повеќе од 30 години прво гостување на македонски театар на сцената на Народниот театар во Албанија

Ана Ололовска

Музички спектакл на четири млади актерки во Јавна соба – „Girls night“

Ана Ололовска

Бесплатна изведба на „Само глас“ во МНТ по повод Светскиот ден на театарот

Ана Ололовска

Почнаа подготовки за претставата „Бог на масакрот“ прва премиера на Тетовски Театар за 2023 година

Ана Ололовска

Почит и од млади и од стари колеги – Торта во драмски за 80 роденден на Коле Ангеловски

А1он

Гостување на Театар Куманово во Струмица со претставата „Секс и лаги“

Ана Ололовска