Изложба на Марјан Ѕингаров во КИЦ на РСМ во Софија

Од:

„Изгубени простори“ е насловот на новата самостојната изложба на ликовниот уметник Марјан Ѕингаров штоќе биде отворена денеска во Културно-информативен центар на Република Северна Македонија во Софија.

dobivaj vesti na viber

На изложбата ќе бидат поставени околу 20 сликарски дела со кои авторот го покажува најкарактеристичното од своето творештво во последните неколку години.

Изложбата ќе се одвива со почитување на мерките за заштита од КОВИД-19, соопштија од КИЦ на РСМ во Софија.

Би можело да ве интересира

„Отпорност“ – изложба на фотографии од жени кои инспирираат промени

Отворање на изложбата „Без дистанца“ Куманово

Ана Ололовска

Изложбата „Уметноста како трансформирана реалност“ на Берат Беќири, Астрит Реџепи и Улбер Даути во КИЦ на РСМ во Софија

Ана Ололовска

Во галерија „КО-РА“отворена изложбата фотографии на Драги Неделчевски, познат и наградуван фотограф од Тетово

Ана Ололовска

Изложба „Карпино 2022“ во Куманово

Дритон Селмани со самостојна изложба во МСУ – Скопје

Ана Ололовска