Магазин

Последни, најнови вести – Забава – Сцена – Здравје – Спорт – Автомобили

Магазин

Познати првите 10 финалисти на Евросонг

А1он
Романија, Молдавија, Исланд, Унгарија, Данска, Албанија, Кипар, Грција, Русија и Ирска. Ова се земјите кои си обезбедија место во големото евровизиско финале в сабота во
Магазин

Социјалните мрежи ги открија фаворитите на Евросонг

А1он
Турција е фаворит на Фејсбук, твитерџиите најмногу ја споделувале ирската нумера, додека на јутјуб најмногу прегледи има Русија. За Турција настапува ди-џејот и продуцент Кан
Магазин

Интересни телефонски говорници во Сао Паоло

А1он
Еден од бразилските телефонски оператори дојде на идеја да направи уметнички телефонски говорници. Стотина телефонски говорници во Сао Паоло деновиве добија нови изгледи. Уметниците ги