Најоригинално запросување во светот

Од:

Ваква понуда за брак досега никој не видел, ниту на филм. Ејми Френкел тешко да заборави како нејзиното момче актерот Исак Ламб ја запроси пред една недела.

dobivaj vesti na viber

Тој собрал 60 свои пријатели и роднини кои му помогнаа во сценската кореографија.

http://www.youtube.com/watch?v=t5cKR5KPabw

Ја повикал на ручек кај неговите родители и погледнете понатаму што се случи.

Целиот спектакл е ставен на „јутјуб“ и за два дена има милиони посети.

Таа кажа „Да“.

Би можело да ве интересира

Невеста од Србија претепана на сопствената свадба: Имам исекотини и целата сум со модринки

А1он

(ВИДЕО) Хаос на свадба во Србија: Сватовите се степааа со обезбедувањето, седум лица повредени

А1он

Инцидент на свадбена веселба во Полог

ВИДЕО: Прва снимка од венчавката во црква, Петар Грашо ја бакна Хана по што следуваше аплауз

Ана Ололовска

ВИДЕО: Се ожени Петар Грашо

Ана Ололовска

Авиокомпанија нуди венчавки во лет

Ана Ололовска