Опасна венчавка

Од:

Додека наближуваше силно торнадо, младен брачен пар од Канзас САД го кажа судбинското „да“.

Малку фалеше целата венчавка да пропадне поради торнадото што наближуваше и чии ветрови достигнуваат брзина до 270 километри на час.

Би можело да ве интересира

Невеста од Србија претепана на сопствената свадба: Имам исекотини и целата сум со модринки

А1он

(ВИДЕО) Хаос на свадба во Србија: Сватовите се степааа со обезбедувањето, седум лица повредени

А1он

Инцидент на свадбена веселба во Полог

ВИДЕО: Прва снимка од венчавката во црква, Петар Грашо ја бакна Хана по што следуваше аплауз

Ана Ололовска

ВИДЕО: Се ожени Петар Грашо

Ана Ололовска

Авиокомпанија нуди венчавки во лет

Ана Ололовска