Македонија

Шанса за Центар: Ги освоивме потребните потписи, одиме на избори

А1он
Од граѓанската иницијатива Шанса за центар велат дека ги собрале потребните потписи за да учествуваат на локалните избори. „Може да продолжите на истото место да
Регион

Хашим Тачи по обвинението за воени злосторства најави обраќање пред граѓаните во недела

А1он
Косовскиот претседател, Хашим Тачи од Албанја изјави дека наскоро се враќа на Косово од каде и ќе се обрати на граѓаните во недела навечер. Тачи
Свет

Принцот Филип на својот 99. роденден првпат пред јавност од јануари

А1он
Британскиот принц Филип, сопругот на кралицата Елизабета Втора, се појави денеска, на неговиот 99-ти роденден, првпат во јавност од јануари досега. По повод неговиот роденден,
Македонија

Талат Џафери го честиташе Денот на сесловенските просветители Кирил и Методиј

А1он
Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија Талат Џафери упати честитки по повод 24 Мај – Денот на сесловенските просветители, светите браќа Кирил и Методиј.
Македонија

Армијата од денеска се вклучува во обезбедувањето на објектите од витално значење

А1он
Припадниците на Воената полиција во Армијата на Република Северна Македонија, денеска активно се вклучуваат во обезбедување на објектите од витално значење, меѓу кои Владата, Собранието
Свет

ВИДЕО: Тројца избодени со нож во Лондон, напаѓачот ликвидиран

А1он
Најмалку три лица се избодени со нож во напад кој се случи денеска во јужниот дел на Лондон. Полицијата засега го третира инцидентот како тероризам,
Регион

ВИДЕО: Подршка за Србите во Црна Гора по улиците на Белград

А1он
По победата на кошаркарите на Црвена звезда над Баерн во Штарк Арената, навивачите на белградскиот клуб се упатија во протестна прошетка за поддршка на Србите